Zhubněte skákáním na trampolíně

skákání na trampolíněV poslední době se vyrojilo plno nových sportů, které jsou vhodné pro hubnutí a skákání na trampolíně je jedním z nich. Cvičit můžete buď doma, nebo dokonce navštívit specializované kurzy skákání na trampolínách. Pojďmě se podívat, jaké má skákání na trampolíně výhody a proč jej začít praktikovat.

Posílíte celé tělo

Pokud chcete skákat na trampolíně, tak musíte při pohybech zapojt prakticky všechny svaly v těle. Nejvíce samozřejmě dostanou zabrat nohy a hýždě, ale uvidíte, že druhý den po cvičení ucítíte i svaly o kterých jste ani nevěděla, že je máte. Při skocích na trampolíně totiž budete muset vždy zpevnit celé tělo a zapojit tzv. stabilizační svaly.

Trampolína nezatěžuje klouby

Jelikož trampolína při dopadu prakticky pohltí Vaši energii z dopadu, tak ušetří Vaše klouby od nárazu. Správné cvičení na trampolíně je tak velmi vhodné pro lidi s nadváhou, kteří mají při běžném cvičení problémy s přílišným zatížením kloubů.

Zvýšení výdeje energie

Obecně se tvrdí, že při intenzivním tréninku na trampolíně dokážete spálit o 100 až 280 kalorií za 30 minut více, než při běžném tréninku. Tyto hodnoty, ale samozřejmě berte s rezervou.

Hlavní výhodu vidím v tom, že při spalování také posilujete vlastně všechny problémové partie a hlavně skákání na trampolíně je prostě zábava a zaručuji, že Vás to nepřestane bavit.

Další výhody cvičení na trampolíně

  • Kromě zlepšení celkové kondice také zlepšíte svou prostorovou orientaci.
  • Až se naučíte skákat, tak můžete do tréninku zařadit i některé gymnastické prvky, které Vám pomohou zapojit svaly zase novým způsobem a navíc Vás donutí se začít pořádně protahovat
  • Jelikož Vás trampolína bude určitě bavit, tak je méně pravděpodobné, že se cvičením seknete.
  • Skákání do větší výšky, než můžete normálně je úžasný a návykový pocit.
  • Až skočíte své první salto budete se cítit neuvěřitelně.

Závěr

Cvičení na trampolíně pro Vás má prokazatelně spoustu benefitů a co je důležité, tak nákup trampolíny náležitě ocení také Vaše děti, které také vydají spoustu energie a večer půjdou brzy spát :). Pokud se rozhodnete si trampolínu pořídit domů, tak kvalitní výrobky můžete najít např. v eshopu Hawaj.

Mimochodem, trampolínu ocení i Váš pes!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *