Typy postavy

Snažíte se marně zhubnou? Přispůsobte vaše snažení vašemu typu postavy!

Každý z nás má specifický typ postavy. Odborníci obecně dělí postavy do 3 základních typů hruška, jablko a chilli paprička. Váš typ postavy má samozřejmě vliv na spoustu věcí. Na příklad v jakých částech vašeho těla se nejvíce ukládají tukové zásoby nebo jaký druh pohybu je pro vaše hubnutí tím nejlepším.

Nyní si řekneme několik základních charakteristik k výše uvedeným typům postav. Detailně vám samozřejmě poradí naši odborníci na pobočce.

Typ postavy jablko

postava jablkoVy s tímto typem postavy budete mít sklon k ukládání tuků především ve středu těla. To znamená na břiše, v podbřišku a na spodních zádech(typycké jsou tukové polštářky nad bedry). Spodní část těla je však obyčejně štíhlá.

U tohoto typu je zastoupen více než podkožní tzv. viscerální tuk, jenž obaluje vnitřní orgány a vede k riziku vzniku diabetu či kardiovaskulárních onemocnění.

Je třeba mít na paměti, že vzhledem k ukládání tuku na břiše je těžiště těla posunuté dopředu a tak dochází k přetěžování bederní páteře, je proto dobré zařadit kompenzační cvičení.

Vzhledem k poměrně nevýraznému pasu lze doporučit kombinaci cvičení posilujícího tělesné jádro(např. power jóga či pilates) s vhodnou aerobní aktivitou(běh, jízda na kole), která vám zajistí rychlý úbytek váhy. Velice dobré výsledky vám může zajistit tzv. intervalový trénink kdy střídáte velice intenzivní pohyb s pohybem o nižší intenzitě.

Co se týká výživy je speciálně pro tento typ postavy důležité se zaměřit na omezení nadýmání. Toho je možné docílit omezením konzumace kravského mléka a výrobků obsahující pšenici.

Typ postavy hruška

postava hruškaVy, kteří máte typ postavy hruška máte tendenci k ukládání tuků především v oblasti stehen a hýždí. Největší podíl pak tvoří klasický podkožní tuk. K tomuto typu postavy se váže vzik celulitidy nebo riziko vziku křečových žil.

Pokud máte tento typ postavy pak se vyvarujte posilování a cvičení pouze spodní poloviny těla. Mnoho lidí chodí na příklad na spinning v domění, že jim pomůže zmenšit objem dolních partií, opak je pravdou. Typ hruška má totiž tendenci k vytváření svalové hmnoty právě v těchto místech výsledný efekt pak může být přesně opačný a spodní část vašeho těla ještě více zmohutní.

Je tedy potřeba zaměřit se na posilování horní části těla, které pomůže dosáhnout symetrie a zařadit aerobní pohyb s vysokou intenzitou, který zrychlí váš metabolismus, pomůže odbourat podkožní tuk a zmírní projevy celulitidy.

Z hlediska výživy je důležité omezit potraviny s vysokým glykemickým indexem. Především pak bílé pečivo, těstoviny, banány, med a další podobné potraviny obsahující velké množství rychlích cukrů. Velký pozor by jste si měli dávat také na alkohol, protože právě kalorie z něj se ukládají především do boků a stehen.

Vhodnými potravinami pak budou téměř všechny druhy zeleniny, houby, nebo divoká rýže.

Typ postavy chilli paprička

Tento typ postavy je charakteristický plochým hrudníkem i zadkem a poměrně nezřetelným pasem. Pokud typ chilli paprička začne přibírat pak se tuk začíná usazovat především v oblasti přicha.

Ženám s touto postavou je společná především absence křivek. Měli by se proto zaměřit na tvarování postavy pomocí vhodného cvičení. Je dobré se vyhnou intenzivnímu aerobnímu tréninku, jenž by měl za následek krom úbytku váhy také další vyhlazení křivek. Při vhodném posilování je pak dobré volit spíše těžší závaží a menší počet opakování.

Tento typ postavy má větší volnost než ostatní a může si dovolit přijímat větší množství sacharidů. Ke každému jídlu je však dobré přijímat alespoň malé množství bílkovin, které jsou základním stavebním kamenem lidského těla. Je třeba se mít napozoru také před podváhou k níž tento typ postavy také inklinuje.

Závěr

Myslím, že by neměl být problém se v jednom z výše uvedených typů postav rozpoznat a přispůsobit pak své snažení vaší tělesné stavbě. Samozřejmě, že tyto informace jsou poměrně obecné a tak bude jistě vhodné domluvit si konzultaci zdarma s naším výživovím poradce a nechat si udělat plán přesně na míru.

Pro ilustraci, takto by mohl vypadat váš desetiminutový aerobní trénink. Nepotřebujete žádné vybavení a výsledky se dostaví velice záhy.

Zaujal tě tento článek? Sdílej jej prosím dál..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *