5+1 PRO saunování

Sauna je velmi oblíbená v severských zemích, kde se prostě lidé potřebují prohřát. Saunování však má mnoho benefitů pro každého i v našich podmínkách. Vybrali jsme pro vás několik velmi dobrých důvodů proč začít saunu navštěvovat.

1) Získáte vytrvalost

Při pravidelné používání sauny budou vaše vytrvalostní tréninky snažší. Zlepší se kardiovaskulární mechanismy, tedy váš tep při zátěži bude nižší. Zvýší se cirkulace krve ve vašich svalech a tak bude tělo rychleji odvádět odpadní produkty, které vznikají při práci svalů a rychleji přivádět potřebné živiny a tolik důležitý kyslík.

Díky saunování také vaše tělo zefektivní termoregulaci. Při fyzické zátěži tak bude vaše tělesná teplota stoupat výrazně méně.

2) Zlepšíte paměť

Saunování zvyšuje výskyt BDNF(brain-derived neurotrophic factor) v těle. To je důležité, protože BDNF zvyšuje růst nových mozkových buněk a také chrání ty staré před degenerací.

saunování

3) Zregenerujete svaly

Saunování zlepšuje sensitivitu k inzulínu a zvyšuje produkci růstového hormonu. Oba tyto mechanismy velmi příznivě ovlivňují regeneraci. Kromě toho prohřátí svalů po tréninku a zvýšení cirkulace krve opět pomáhá s látkovou výměnou a odvodem odpadních látek ze svalů.

4) Saunování vás zrelaxujete

Saunování vám pomůže vypnout a naprsto zrelaxovat i po velmi dlouhém dni. Již po pár minutách v rozpálené sauně přirozeně vypustíte vše co se vám honí hlavou a budete vnímat jen své tělo a všudypřítomné horko.

Výše zmíněný BDNF prokazatelně pomáhá od deprese a úzkosti. Kromě toho, vaše tělo bude vylučovat endofiny podobně jako např. po běhu a pokud po běhu přidáte ještě saunu tak výsledek bude skutečné výrazný. Jednoduše se budete během chvíle cítit výrazně lépe i díky změně chemie ve vašem těle.

5) Zlepšíte odolnost vůči horku

Kvůli vysoké teplotě v sauně se vaše tělo bude nuceno lépe chladit. Lepší efektivitu termoregulace si tělo zapamatuje a bude ji využívat i v běžnějších situacích. Horké letní měsíce tedy budete zvládat výrazně lépe než doposud.

6) Krásnější pleť

Již po pár minutách v sauně se většína lidí začíná intenzivně potit. To znamená, že se na kůži rozevírají všechny póry, s potem odchází také spousta nežádoucích látek a pleť se přirozeně pročišťuje. Po saunování budete mít pleť krásně jemnou a vláčnou ještě několik dní.

Pokud chcete dosáhnout ještě lepších účinků můžete se během saunování „potírat“ speciální saunovací solí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *