Rychlá chůze a hubnutí

Nemusíte být excelentní běžci, abyste byli fit. I svižná chůze pomáhá zhubnout a při pravidelném režimu také proti mnoha zdravotním problémům. Přečtěte si tyto tipy, jak díky chůzi efektivně shodit kila.

Stanovte si cíle

Např. 4-6 procházek týdně. Zpočátku stačí 20-30 minut, postupně 45-60. Každý týden zvyšte výkon o 10 %.

Před a po procházce

chůze a hubnutíNejprve se 5-10 minut procházejte mírným tempem. Stejně tak zpomalte i na konci procházky a protáhněte si svaly zadní části stehen (hamstringy), lýtka, hrudník, ramena a záda.

Choďte přirozeně

Hlavu držte nahoře, břicho a hýždě zatažené, ramena uvolněná, hrudník vypnutý. Zapojte břišní svaly, při pohybu klaďte důraz i na lokty a ramena. Dělejte tak dlouhé kroky, jak je vám to pohodlné.

Střídejte intervaly

Je to ideální pro lepší výdrž a účinnější hubnutí. Každých 5 minut na minutu či dvě zrychlete. Nebo střídejte jeden rychlejší blok s jedním nebo dvěma pomalejšími.

Vhodné je rovněž zapojit další cviky: čas od času zastavit a udělat pár poskoků, kliků či dřepů.

Vyzkoušejte různé druhy terénu

Chůze po trávě, štěrku či písku je náročnější než po hladkém asfaltu, takže budete rychleji spalovat tuky a kalorie. A určitě si občas udělejte čas na procházku po kopcích.

Zkuste zátěžovou vestu

Ale ne příliš těžkou. Neměla by tvořit více než 5-10 % vaší hmotnosti. Můžete vyzkoušet i kotníkové závaží, pro začátečníky se hodí půl kila až kilo.

Nezapomeňte na bezpečnou obuv

Boty by měly být pohodlné, dobře padnoucí, lehké a prodyšné, s dobrým odpružením paty, oporou a flexibilitou. Nechoďte v nich déle než 3-6 měsíců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *