5 pravidel hubnutí

Problematika hubnutí se v poslední době stává až magickou záležitostí a množí se spousta „zaručeně zázračných“ metod a postupů jak zhubnout snadno a prakticky bez práce. Pravdou však zůstává, že samo od sebe nejde nikdy nic. Je důležité si uvědomit co je základem pro hubnutí. Tedy zajistit aby váš energetický výdej musí být vyšší energetický příjem, tak zajistíte aby tělo využívalo pro svůj chod energetické zásoby uložené v tucích. Celá problematika je samozřejmě mnohem složitější, ale toto základní pravidlo by jste měli mít stále na paměti.

Optimalizujte příjem kalorií

ovoceNení pravdou, že když chcete zhunout musíte nutně hladovět. Mnohem důležitější je optimalizovat váš energetický příjem. Pokud se budete držet několika základních pravidel pak by jste se měli po krátké době cítit lépe.

  1. Po ránu by ve vaší stravě měly převažovat sacharidy nad bílkovinami a postupem dne by se měl tento poměr postupně měnit ve prospěch bílkovin. Přičemž poslední jídlo dne by měli přijít na řadu nejpozději hodinu před spánkem.
  2. Vyvarujte se prázdným kaloriím. Prázdné kaloriie jsou nejspíše vaším největším nepřítelem při dosažení štíhlého vzhledu. O co se jedná? Jsou to především rychlé cukry obsažené ve všemožných čokoládách, bombónech a dalších cukrovinkách. Tyto tzv. rychlé cukry, které tělo nezužitkuje okamžitě se ukládají právě v podobně tukových zásob. Tyto sladkosti jsou špatné především právě před spaním.


Zvyšte výdej energie

kardio křivkaZdá se to jako naprostá samozřejmost, ale je spousta lidí, jenž místo pravidelného raději nezdravě hladoví. Je důležité si uvědomit, že pravidelný pohyb není dobrý jen pro snížení vaší váhy, ale především pomůže ke zlepšení vašeho celkového zdraví.

  1. Velice důležité je zvolit tu správnou zátěž, tak aby vaše aktivita měla nějaký smysl, ale zároveň aby jste si nevzali až moc velké sousto. S tím vám jistě porádí náš kvalifikovaný výživový poradce. Zjednodušeně lze říci, že při vaší aktivitě by měl tep pohybovat mezi 70% a 80% vaší maximální tepové frekvence(hodnotu maximální tepové frekvence zjednodušeně zjistíte když odečtete svůj věk od čísla 220). Tomuto druhu pohybové aktivity se říká kardio a jak z názvu vyplývá má pozitivní učinky na vaše srdce(srdce je sval a tak se touto činností optimálně a bez rizika posiluje).
  2. Jaké jsou vhodné pohybové aktivity? Je jich samozřejmě hned několik. Nejjednodušší je samozřejmě rychlá chůze nebo pomalý běh popř. tzv. indiánský běh (kdy chvíli běžíte a chvíli jdete), dále prosté chození do schodů(pokud máte v domě schodiště :)) tato aktivita je o něco náročnější. Dále můžeme zmínit jízdu na kole nebo rotopedu, nebo veslování na trenažéru nebo oblíbené plavání, které má velkou výhodu v tom, že zapojíte téměř všechny svaly v těle. Nezbívá než si vybrat aktivitu, jenž je právě vám příjemná, nebo ve navzájem kombinovat.
  3. Zkuste aplikovat tělesnou aktivitu(kardio) na lačno. Pokud budete pro vás optimální cvičení provádět každý den ihned po probuzení na lačno bude to pro vás mít hned několik výhod. Je to výborné pro nastartovaní do nového dne. Uvidíte, že se budete cítit v práci nebo ve škole mnohem více svěží než obvykle. Hlavní výhodou však je, že nemáte v žaludku žádnou stravu a tak vaše tělo bude muset sáhnout pro energii do vašich tukových zásob.

Samozřejmě, že všechny výše uvedené rady jsou pouze obecné a jelikož jsme každý jinak uspůsoben pak je dobré aby i cvičení a dieta byla přímo na míru. S tím vám pomohou právě naši odborníci.
Objednat konzultaci zdarma

Zaujal tě tento článek? Sdílej jej prosím dál..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *