Ovesné otruby při hubnutí

Miska horkých ovesných otrub na snídani je skvělým způsobem, jak zdravě začít nový den. Otruby totiž obsahují důležité antioxidanty, minerály a především rozpustnou vlákninu, velmi účinnou na snížení hmotnosti. Zároveň však mají málo kalorií.

Nutriční výhody ovesných otrub

ovesné otruby na hubnutíMísu otrub tvoří o 50% více vlákniny než stejné množství ovesných vloček. Efektivněji tak snižují cholesterol a tím pomáhají hubnout. Také množství kalorií je nižší – necelý šálek vařených otrub jich obsahuje 66, zatímco u vloček je to 124.

Jak otruby podporují hubnutí?

fit dívkaO vláknině je známo, že vás udrží dlouho sytá. Proto i menší porce na ni bohatých potravin vás rychle zbaví hladu a nebudete po nich mít chuť mlsat.

Další způsob, kterým jsou mimochodem ovesné otruby jedinečné, se nazývá střevní kalorická ztráta, tzn., že mají schopnost vstřebat kalorie v tenkém střevě a vyloučit je. Kalorie z jídel, které sníte se běžně absorbují do organismu, ale při konzumaci otrub se smísí s vodou ve střevech a vzniklá gelovitá “kaše” jednoduše vyjde ven ve stolici.

Zároveň tento proces zpomaluje vstřebávání cukru (glukózy), takže jeho hladina zůstává nízká a stabilní.


Další zdravotní přínosy otrub

Kvůli již zmiňovanému snižování cholesterolu a ustálení hladiny cukru v krvi jsou ovesné otruby vhodné pro pacienty s diabetem a jako prevence kardiovaskulárních nemocí. Díky schopnosti kalorické ztráty a celkově podpoře střevních funkcí se dále doporučují při zácpě.

Jak je připravit?

Otruby mají v kuchyni řadu chutných využití: můžete je uvařit, přidat do jogurtu, tvarohu nebo omelety, udělat z nich vdolky či palačinky, posypat jimi salát, zamíchat do polévek nebo použít místo strouhanky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *