Matcha: Zelený čaj v prášku

Matcha je tradiční japonský zelený čaj, který si v poslední době po právu získává oblibu i u nás. Je oblíbený především kvůli jeho blahodárným účinkům na naše tělo, ale samozřejmě i díky skvělé chuti. S trochou zručnosti se z něj lze připravit i „čajové cappucino“.

Co je Matcha

Jedná se o jasně zelený čaj, který svoji barvu získá díky zakrývání čajovníku před sklizní. Keř začne produkovat více chlorofilu a díky tomu získají listy typickou jedovatě zelenou barvu. Listy jsou následně rozemlety mezi kameny a tak vznikne onen extrémně jemný zelený prášek.

Tento tradiční čaj se v Japonsku vyrábí a konzumuje již 800 let. Kromě klasického čaje lze prášek použít např. při výrobě zmrzliny nebo čokolády. Velmi oblíbené je také matcha laté nebo cappucino.

Matcha: Zelený čaj v prášku

Vhodný pro hubnutí

Matcha je ideální pro každého, kdo potřebuje ze svého jídelníčku vyřadit slazené nápoje. Čaj má totiž velmi příjemnou osvěžující a nasládlou chuť. Neobsahuje přitom vůbec žádný cukr.

Kromě toho je matcha skvělým zdrojem antioxidantů a také látek, které zrychlují metabolismus. Čaj vám samozřejmě dodá energii a podpoří hubnutí. Oproti kávě, jejíž energizující účinky rychle vyprchají vám matcha bude dodávat energii po dobu 3 až 6 hodin po požití.

Matcha čaj – recenze

Matcha je opravdu úžasný osvěžující nápoj a jeho chuť je doslova návyková. Podle všeho má také spoustu zdravotních benefitů, které však lze na vlastní kůži jen velmi těžko ověřit.

S jistotou však mohu říci, že energii skutečně dodává. Osobně čaj často užívám ráno, v průběhu dopoledne si dám ještě kávu a energie mám na rozdávání.

Drobnou nevýhodou pro někoho může být vyšší cena oproti ostatním druhům čaje. Když však započítáte komplikovaný proces výroby a hlavně zdravotní a energetické benefity pak je cena naprosto adekvátní. Navíc při pečlivějším zamyšlení zjistíte, že jeden nápoj vás vyjde asi na 10 Kč a to jistě není nic hrozného.

Máte s čajem matcha nějaké zkušenosti? Podělte se o ně prosím v komentářích..


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *