3 doplňky stravy vhodné při dietě

Pokud držíte dietu a popř. provozujete náročnější cvičení, mohou vám doplňky stravy dodat potřebnou energii a doplnit váš jídelníček. I při dietách (nebo právě při nich) by však měl být pestrý a vyvážený, nespoléhejte jen na suplementy.
Jako podpora by vám neměly chybět bílkoviny, aminokyseliny, vitamíny a minerály, popř. lipotropní látky nebo stimulanty.
V tomto článku se zaměříme blíže na některé z nich.

Proteiny (bílkoviny) – syrovátka

mlékoSyrovátka vzniká po odstranění bílkoviny zvané kasein z mléka, resp. jako vedlejší produkt při srážení mléka a výrobě sýrů. Obsahuje celý komplex vitamínů B a řadu minerálů.
Lidem, kteří cvičí, pomáhá s nabíráním svalů a síly a naopak snižovat tuk v těle. Je tedy vhodná i pro hubnutí, protože odvádí toxické látky z organismu a celkově zlepšuje látkovou výměnu, prospívá ledvinám a zrychluje metabolismus. Kromě toho dokáže snižovat cholesterol a vysoký krevní tlak, čímž chrání před vznikem kardiovaskulárních nemocí, zlepšovat imunitu při astma a má protirakovinné vlastnosti.

Aminokyseliny

Jsou základním stavebním kamenem proteinů a peptidů. Důležité jsou hlavně esenciální, které musíme přijímat z potravy, protože naše tělo je neumí samo vytvořit.
Aminokyseliny jsou nezbytné pro mnoho procesů v organismu. Při dietách a cvičení podporují spalování tuků a růst svalové hmoty. Dále pomáhají při artritidě a osteoporóze, diabetu, menopauze a padání vlasů a jsou vhodné pro zdravou kůži, spánek, výkonnost, dobrou náladu a proti stárnutí.
Jejich hlavní zdroje jsou stejné jako u bílkovin, tedy hlavně maso a další živočišné produkty, popř. luštěniny.

Spalovače tuků – zelený čaj

zelený čajTzv. lipotropní látky zahrnující např. kofein, koenzym Q10, vitamín C nebo B-vitamíny zabraňují hromadění tuku a cholesterolu v organismu.
V současnosti je velmi oblíbený třeba zelený čaj – nejen jako podpora hubnutí, ale i pro řadu dalších zdravotních účinků, je totiž nabitý antioxidanty.
Doporučuje se vypít velký šálek před jídlem – zasytí vás a nastartuje metabolismus a látkovou výměnu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *