Cviky na zadek a stehna

Pokud jste si dala jako novoroční předsevzetí zpevnit své problémové partie, neodkládejte to a začněte co nejdřív. A letos už žádné výmluvy na to, že nemáte čas chodit do fitness centra nebo nevíte, jaké si pro cvičení pořídit pomůcky – spoustu cviků můžete dělat úplně jednoduše doma pokaždé, když si najdete chvilku.

Patří mezi části vašeho těla, se kterými nejste spokojená, zadeček a stehna? Vyzkoušejte například tyto cviky:

Zanožování

Zanožování (tzv. pozice pejska) je jednodušší cvik pro začátek. Klekněte si na zem a rukama (dlaněmi) se opřete o podložku. Ruce a nohy svírají pravý úhel s trupem. Při výdechu zvedněte nohu vzhůru, skrčte a 10x zakmitejte ve vzduchu, při nádechu položte zpátky na zem. Pozor, abyste nevytáčela pánev a neprohýbala záda, záda a břicho nepovolujte. Opakujte cvik na každou nohu 30x ve 3 sériích. Lze jej provádět i vestoje.

Výpady

výpadyVýpady jsou už těžší, patří však k těm nejefektivnějším. Stoupněte si zpříma, s rukama volně podél těla. Vykročte pravou nohu a klesejte do mírného podřepu, dokud se levé koleno téměř dotýká země a druhé tvoří pravý úhel se stehnem a holení. Opakujte na každou nohu 20x po 3 sériích (můžete přidat i činky).

Výpady se dají provádět i dozadu a do strany.

Dřepy

Dřepy jsou jedním z nejúčinnějších cviků na spodní partie. Správně se však dělají úplně jinak, než si asi pamatujete z hodin tělocviku.

Chodidla by neměla být ani moc blízko u sebe ani příliš rozkročená, nejlépe je je mít asi v šíři ramen. Stehna a lýtka svírají pravý úhel. Paty stále zůstávají na zemi, nezvedáme je, záda držíme co nejrovněji a pozor – dřep by měl končit těsně předtím, než se koleno ohne do pravého úhlu, tedy ne až úplně dolů.
Existuje spousta druhů dřepů: s výskoky, s činkami apod. Na internetu najdete mnoho návodů pod anglickým názvem squats, i v češtině se ujímá pojem squaty.

dřepy

Stahování zadečku

sipkyA na závěr úplně snadný cvik, který můžete dělat kdykoli a kdekoli – ve vaně, v autě, u televize…Když vám zrovna nezbývá čas na složitější cvičení, pomůže i tohle.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *