Cvičení po porodu

Cvičení po poroduNarození miminka přináší radosti, ale i starosti a netýká se to jen jeho. Spousta novopečených maminek řeší, jak se dostat zpět do formy. Vyzkoušejte těchto pár cviků nejen na bříško, ale také zpevnění dalších svalů. Kdy začít? Každé těhotenství a porod probíhá jinak – nejlepší je poradit se s lékařem a informovat ho rovněž o jakýchkoli případných nezvyklých symptomech během cvičení.

Přitahování pánve

Ležíte na zádech s pokrčenými koleny a polštářem mezi nimi, druhý je pod boky, chodidla na zemi, paže podél těla. Stažením hýžďových a břišních svalů zdviháte pánev nad podlahu. Vydržte 5 vteřin, uvolněte a opakujte 10x.

Pánevní most

Ležíte na zádech s nohama na šířku boků, kolena ohnutá. Zatněte břicho a zvedejte pánev a záda až po lopatky. Pánev však zůstává v přirozené poloze, chodidla na zemi. Vydržte 30 vteřin, opakujte 5-10x.

cvičení po porodu

Přítahy s ručníkem

Lehněte si na záda, zvedněte nohy, pokrčte v kolenou a zahákněte za ně ručník. Uchopte jej na obou koncích, stiskněte stehna k sobě, zatáhněte bříško a přitahujte se, dokud nejsou nad podlahou i ramena. Po chvilce povolte. Opakujte 15-20x.

Zvedání hlavy, ramen a hrudní předklony

Ležíte na zádech, ruce podél těla, kolena ohnutá, chodidla na podlaze. Pomalu zvedejte hlavu. Až se vám to lehce povede alespoň 10x, pokračujte zvedáním ramen. Výchozí poloha je stejná, při zdvihu natahujte paže ke kolenům. Opět, jak zvládnete 10 cviků, přejděte k hrudním předklonům. Tentokrát s natažením paží zvedáte celý trup, dokud se hrudník nedotýká kolen. Vydržte 2-5 vteřin a pomalu si lehejte zpátky na zem.

Hluboké břišní dýchání

Tuto jednoduchou činnost lze provádět už chvíli po porodu. Sedněte si se vzpřímenými zády a překříženýma nohama. Vydechněte všechen vzduch z plic ústy, pak je zavřete a 4 vteřiny se nadechujte nosem. Zadržte dech na 7 vteřin a po dobu 8 vteřin opět vše vydechujte ústy. Opakujte 4x. Při každém nádechu zatněte břicho, při výdechu uvolněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *