Chůze a hubnutí

Chůze je pro člověka nejpřirozeněnjší pohyb, naše tělo je na chůzi velmi dobře přizpůsobeno a právě proto je výhodná pro všechny, kteří chtějí zhubnout. 

Výhody chůze oproti běhu

chůze a hubnutíHlavní výhodou chůze, je že nezatěžuje klouby, tak jako běh, otřesy jsou při chůzi mnohem menší. Síla, která na klouby a vazy působí se samozřejmě s větší hmotností také zvětšuje a tak pokud začnete s nadváhou ihned běhat, mohou to klouby odskákat.

Další výhodou je, že při chůzi můžete lépe regulovat vaši tepovou frekvenci. Pro spalování tuků je ideální tzv. kardio trénink(srdce pracuje na 70% maximální tepové frekvence) a tohoto stavu ze začátku jistě lépe dosáhnete svižnou chůzí než během.

Chodit můžete prakticky kdekoliv. Pokud jste např. zvyklí jezdit do práce MHD můžete vystoupit o několik zastávek dříve a zbytek cesty dojít pěšky. Ranní chůze dokáže spalovat tuky velmi efektivně a neztratíte v podstatě žádný čas.

Co když mi chůze nestačí

Pokud se rozhodnete pro pravidelnou chůzi, tak po nějaké době své tělo vytrénujete natolik, že Vám pouchá chůze nebude stačit. V takové případě se už vyplatí začít s během. Ze začátku můžete praktikovat tzv. indiánský běh, kdy chvíli běžíte a chvíli jdete. Po nějaké době se již propracujete k normálnímu běhu.

Stále však mějte na paměti, aby Vaše srdce pracovalo v optimální tepové frekvenci.

Vybavení pro chůzi nebo běh

Výhodou chůze je to, že vlastně nepotřebujete žádné pomůcky, ale doporučila bych Vám pořídit si kvalitní obuv. Dobré boty, se speciální podrážkou Vám pomohou ochránit Vaše klouby před zbytečným tlakem.

V poslední době je také populární tzv. Nordic walking, osobně s ním nemám mnoho zkušeností, ale obecně se tvrdí, že díky chůzi s holemi spálíte více kalorií. Hole však mohu doporučit pro lidi, kteří mají problémy s koleny.


Související články
Chůze a hubnutí – praktické tipy
Výpady: Král cviků pro ženy!
Cyklistika: Pomůže Vám zhubnout!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *