Červená řepa: Pomocník při hubnutí

Červená řepa je tradiční středomořská plodina a v poslední době se o ní mluví v souvislosti s hubnutím. Pojďme se společně podívat jaké má řepa benefity a jak nám může pomoci v boji s nadváhou.

Řepa je plnivo

Při běžném stravování nám jako základní plnivo většinou slouží pečivo, brambory nebo těstoviny. Právě červená řepa pak může skvěle nahradit tyto potraviny při redukčních a detoxikačních dietách. Řepa nezatěžuje trávení, nezanáší organismus toxiny a hlavně obsahuje oproti ostatním přílohám malé množství kalorií.

Vždy je samozřejmě nutné zpracovávat syrovou řepu a ne slazenou sterilizovanou. Použití řepy je pak prakticky neomezené,můžeme ji přidávat do salátů, nebo vařenou jak klasickou přílohu.

Červená červená řepa

červená řepaŘepa má velice příznivý vliv na funkci jater a střev a navíc obsahuje, velké množství minerálů, které našemu tělu obvykle chybí. Je nutné upozornit, že při zvýšené konzumaci, může barvivo v řepě ovlivnit barvu moči a stolice, nejedná se však o žádnou zdravotní komplikaci.

Co tedy z řepy uvařit

Velkou spoustu receptů ve kterých řepa figuruje připravujeme ve spolupráci s partnerskou stránkou Zdrave-recepty.eu a můžete se na ně těšit v nejbližších týdnech. Nyní se podíváme jak připravit chutný salát z červené řepy, který se klidně může stát základem vašeho dietního jídelníčku.

Potřebné surovinysalát z červené řepy

  • 2 Červené řepy
  • 1 Žlutá paprika
  • 2 kyselé okurky
  • 1 rajče
  • hrst oliv
  • lžíce olivového oleje
  • bazalka

Postup přípravy

Řepu uvaříme do měkka, oloupeme a nakrájíme na kostky. V míse smícháme s nakrájenou paprikou okurkou, olivami a zakápneme olivovým olejem. Nakonec přidáme bazalku, buď sušenou, nebo čerstvou natrhanou na malé kousky. Salát podáváme za studena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *