BMI kalkulačka

Připravili jsme si pro Vás tuto jednoduchou kalkulačku na výpočet vašeho BMI. Zadejte svou váhu, výšku a hned budete vědět jak tom jste. Kalkulačka Vám navíc dokáže spočítat i vaši optimální váhu.

 Hodnota BMIPopis výsledku
 do 20 Podváha – Tento výsledek je typický pro modelky. To však neznamená, že se jedná o zdravou hodnotu. Přiberte jen pár kilo a uvidíte, že vaše tělo Vám poděkuje.
 20 – 25 Ideální váha – Gratulujeme, vaše výška a váha jsou v ideální rovnováze.
 25 – 30 Mírná nadváha – Lehce zvyšuje zdravotní rizika, ale není to žádná tragédie. Ani nepotřebujete držet dietu, stačí když do svého dne zařadíte trochu pohybu a během krátké doby by jste se měla dostat do ideálního stavu.
 30 – 40Obezita – Značí jíž vysoká zdravotní rizika a tak by jste měli upravit své stravovací návyky a postupně přidávat pravidelný pohyb. Pamatujte si, že pokud shodíte jen 0,5 Kg za týden tak za pár měsíců se budete cítit o mnoho lépe.
40 a víceTěžká obezita – Těžká obezita je spojená s velmi vysokými zdravotními riziky, proto by jste měli s hubnutím začít co nejdříve. Rovněž doporučuji poradit se s odborným výživovým poradcem, který Vám hubnutí hodně usnadní.

 

Co to je BMI?

Jedná se o index tělesné hmotnosti(z anglického Body mass index) pomocí výpočtu se určuje podváha, nadváha nebo ideální hmotnost člověka. Výpočet umožňuje statistické porovnávání lidí s různou výškou.

Vzorec je: BMI = hmotnost/výška*výška

Tento výpočet byl vytvořen někdy v 19. století belgickým matematikem Adolphem Queteletem. Jedná se o v současnosti nejpoužívanější index i když existují i jiné.

Použití v praxi

vazeni k bmi

autor: Alex Kafure

BMI se většinou používá pouze jako statistický nástroj nebo pro prvotní orientační výsledek. U konkrétních jedinců se však jedná o příliš jednoduchý nástroj, který nezohledňuje celou řadu důležitých faktorů. Proto se v praxi používají přesnější testy jako měření podkožního tuku nebo bioimpedanční analýza, která dokáže stanovit poměrně přesné složení vašeho těla a dietolog Vám dokáže poradit přesně na míru. BMI je tedy pouze přibližné vodítko.

V populaci se hodnoty BMI pohybují od 15(značí vážnou podvýživu) až přes 40(morbidní obezita). Přesnější rozdělení kategorií podle výsledku BMI si můžete prohlédnout v přehledné tabulce na začátku stránky. Jen je důležité mít na paměti, že hodnoty platí pro lidi starší 20 let.

Objednejte se na konzultaci k odborníkovi zdarma >

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Index_t%C4%9Blesn%C3%A9_hmotnosti

 

 

Zaujal tě tento článek? Sdílej jej prosím dál..Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *