Atkinsova dieta

atkinsonova dieta - povolené potravinyHubnout a přitom moci jíst slaninu, steaky nebo majonézy? Přesně to slibuje slavná dieta, kterou její zakladatel dr. Atkins představil už roku 1972. Je založena na přísném omezení sacharidů, přičemž organismus začne tukové zásoby využívat jako palivo a produkovat tzv. ketony, které slouží jako zdroj energie.

1. fáze – Indukční

Je nejstriktnější a trvá asi 2 týdny. Nepovoluje více než 20 g sacharidů denně, žádné těstoviny, chléb, obiloviny, rýži, brambory, ovoce, škrobnatou zeleninu, ořechy(Výhodná balení ořechů koupíte na zodo.cz), semena, luštěniny jako fazole, kofein a alkohol. Smí se drůbeží, červené a uzené maso, ryby, vejce a rostlinné oleje, z mléčných výrobků jen máslo, sýr a smetana.

2. fáze – Pokračující

Pomalu lze přidávat více zeleniny, semena, ořechy, bobulovité ovoce a celozrnné produkty. Trvá do doby, než máte o cca 4,5 kg více, než je vaše cílová váha. Mezitím se každý týden přidává 5 g sacharidů.

3. fáze – Předudržovací

Přidává se 10 g sacharidů týdně. Cílem je zjistit, po jakém množství už nepřibíráte, jinak opět jejich množství snižte. Tato etapa trvá, dokud nezískáte cílovou hmotnost.

4. fáze – Celoživotní režim

Spočívá v tom nevrátit se k nezdravým stravovacím návykům. Nepřekračujte pro vás ideální množství cukrů, volte zdravé tuky, průmyslově nezpracované potraviny apod. Při nárůstu váhy se vracíte k předchozí fázi.

Atkinsonova dieta – Výhody

atkinsonova dietaJe to nejoblíbenější nízkosacharidová dieta na světě a i některé výzkumy ukazují, že může fungovat. Zejména máte-li nadváhu, je počáteční přísné omezení sacharidů (zejména z bílého pečiva, těstovin, brambor a ovoce) dobrým začátkem pro ztrátu přebytečných kil. Může vyhovovat také lidem, kteří potřebují pro držení diety režim a pevně danou strukturu.

Atkinsonova dieta – Nevýhody

Je třeba vydržet náročnou 1. etapu, která dovoluje pouze malý výběr jídla, mohou vám během ní chybět vitamíny a minerály a trápit vás vedlejší příznaky ketózy jako bolesti hlavy, podrážděnost, únava či zápach z úst.

Závěr

Poraďte se s lékařem, pokud máte vysoký krevní tlak nebo cholesterol, cukrovku či onemocnění srdce. Atkinsova dieta je nevhodná pro pacienty s poruchami ledvin a je složitější ji dodržovat (hlavně v 1. fázi) pro vegetariány a vegany.

Pokud byste měli zájem o více informací k Atkinsonově dietě a podrobný návod jak ji držet, tak stačí napsat email bez textu na info@rychlehubnuti.eu, předmět: Atkinsonova dieta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *