7 zásad rychlého hubnutí

1. Omezte rychlé cukry

Každý z vás jistě ví, že čokolády a podobné laskominy nejsou pro štíhlou postavu zrovna ideální. Proč tomu tak je? Hlavním problémem jsou tzv. rychlé cukry, jsou jednoduché formy cukru, které jsou připraveny ke zpracování prakticky hned po pozření. Pokud tedy nejsou okamžitě zpracovány, pak je vaše tělo ukládá ve formě tuku.

Důležité potom je si uvědomit co všechno tyto jednoduché cukry obsahuje. Doporučil bych omezit alkoholické nápoje, slazené limonády, čokoládu, čokoládové tyčinky atp.

2. Pijte vodu

Voda je základní tekutina, kterou tělo potřebuje ke své správné funkci. Bohužel, hodně lidí sice přijímá dostatečné množství tekutin, ale jecola s cukremdná se o různé slazené limonády. Limonády jsou plné rychlých cukrů, které se ukládají převážně jako tuky.

Jako nejhorší variantu vidím pití CocaColy nebo jiného nápoje s obsahem kofeinu. Kofein totiž vaše tělo dehydratuje. Navíc Cola obsahuje enormní množství cukru.

3. Nejezte těsně před spánkem

Jídlo těsně před spánkem má hned několik negativ. Jedním z hlavních problémů jsou ale tzv. prázdné kalorie. Když se těsně před spánkem najíte vaše tělo přijme z tohoto jídla určité množství energie, ale protože jdete hned spát, žádnou energii nespotřebuje a tak vše uloží ve formě tuku.

Poslední jídlo dne byste si měli dávat asi hodinu před spánkem a mělo by být bohaté především na proteiny a vlákninu.

4. Používejte nohy

Představte si, že bydlíte nebo máte kancelář ve třetím patře. Pokud místo výtahu několikrát za den použijete schody pak Vám mohu zaručit, že výsledky se dostaví. Nebojte se chůze, je to pro člověka nejpřirozenější pohyb tak toho využijte. Je prokázáno, že pokud denně ujdete byť jen pár kilometrů bude to mít na vaše tělo i mysl blahodárný vliv.

chůze do schodů

5. Jezte pravidelně

Vaše tělo potřebuje ke správné funkci pravidelný příjem potravy. Je dobré jíst alespoň pět jídel denně. Když totiž máte velký hlad, tělo přijme víc než ve skutečnosti potřebuje ve snaze vyrobit zásoby kdyby mělo zase hladovět a tyto zásoby jsou samozřejmě tukové. Pravidelným stravováním tak tělu nedáváte záminky k tvoření zásob na horší časy.

 6. Nerozvařujte přílohy

Přílohy k jídlům, které běžně jíme(brambory, rýže, těstoviny) jsou tvořeny převážně polysacharidy. To jsou složitější formy cukru, které se postupně uvolňují a dodávají tělu energii potřebnou pro každodenní činnosti.

Pokud však tyto potraviny vaříme příliš dlouho, pak se složitější cukry začnou rozpadat na cukry jednoduché(pro nás nežádoucí). Proto vždy vařte přílohy přiměřeně dlouhou dobu.

7. Nechte si poradit od odborníka

Fyziologie každého člověka je rozdílná a tak přestože, všechny výše uvedené zásady platí, nemusí mít na každého zcela účinkovat. Porada s odborníkem Vám tak může ušetřit spoustu času a úsilí. Ten Vám totiž poradí přesně podle vašich potřeb. Výsledky se dostaví rychle a vy budete silně motivovaní. Některá výživová poradenství jsou dokonce zcela zdarma. Nebojte se kontaktovat profesionály ve vašem městě.

konzultace s odborníkem

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *