3 zdravé svačinky pro váš den

1. Dopoledne: Sendvič se sýrem a zeleninou

sendvičSendvič je asi nejrozšířenější svačinka se kterou se můžete setkat. Pokud, ale chcete aby byla také zdravá je třeba používat k přípravě vybrané ingredience. Předně místo bílého použijte celozrnný toastový chleba. Jako náplň je pak vhodné zvolit nízkotučný sýr, krůtí šunku, nebo plátky uzeného lososa. Tyto zdroje bílkovin je pak vhodné doplnit zeleninou. Nabízí se třeba ledový salát, rajčata a okurka. Aby jste toastu dodali zajímavou chuť můžete chléb namazat třeba italským pestem, která vaši svačinku krásně provoní.

2. Po obědě: Sýr Cottage s vodním melounem

Odpoledne kdy má vaše tělo ještě spoustu práce s trávením oběda je volba správné svačiny obzvláště důležitá. Pokud vyberete špatně pak se nejspíš stane to, že celé odpoledne budete bojovat s nesnesitelnou únavou a budete zoufale neproduktivní.

Ačkoliv se kombinace Cottage s vodním melounem může zdát jako zvláštní, tak věřte, že jde o velice chutnou svačinku, která vás navíc udrží ve skvělé kondici po celé odpoledne. Svačina neobsahuje prakticky žádné pomalé cukry, které by vás jen uspaly. Vodní meloun pomůže s hydratací a optimální množství rychlých cukrů vám dodá potřebnou energii. Pomalu se vstřebávající bílkoviny, které jsou v sýru Cottage zastoupeny nejvíce, vás pak zasytí a budou vám dodávat potřebné živiny až do večeře.

Meloun tak rozkrájejte na kostky, smíchejte s Cottage a pro lepší chuť můžete přidat lžičku medu.

cottage s melonem

3. Před spaním: Tvarohový dezert

Poslední jídlo před spánkem má při hubnutí obrovský význam, proto je třeba mít se na pozoru. Samozřejmě není dobré hladovět, vaše tělo a svaly musejí být vyživovány po celou dobu, ale je třeba mít se na pozoru před tzv. prázdnými kaloriemi, které jsou zabijákem štíhlé postavy.

Tvaroh je pak ideálním jídlem před spaním. Obsahuje prakticky pouze pomalu se rozkládající bílkoviny, které vaše tělo a svaly vyživují přibližně osm hodit. Samotný tvaroh chutná málo komu, ale není problém si vytvořit chutný tvarohový dezert, který dodá potřebné živiny, ale zároveň neobsahuje velké množství kalorií.

Nejlépe nízkotučný tvaroh pečlivě promíchejte se dvěma čajovými lžičkami kakaa a trochou hrozinek. Na dno plastové misky pak dejte asi polovinu této směsi, na ni položte piškoty a přikryjte druhou polovinou tvarohové směsi. Teď už stačí nechat dezert několik hodin uležet, aby piškoty změkly.

Pokud si budete tento dezert dávat večer místo brambůrků nebo sladkostí, jistě pocítíte rozdíl. Nezapomeňte, že ideální je toto, nebo jakékoliv jiné jídlo, konzumovat nejpozději hodinu před spánkem.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *